Gąsior kalenicowy szer 250mm, 1 mb, Malowany ocynk, Zielony mech RAL 6005

Gąsior o rozwiniętej szerokości 250 mm nadaje się szczególnie do mniejszych budynków i wiat. Jest stosowana na kalenicy pokrycia dachowego jako jego zakończenie. Nadaje się tylko do dachów dwuspadowych.
Gąsior kalenicowy szer 250, malowany ocynk, Zielony mech RAL 6005
Gąsior kalenicowy szer 250, malowany ocynk, Zielony mech RAL 6005
Gąsior kalenicowy szer 250, malowany ocynk, Zielony mech RAL 6005
Wybierz wariant
Długość 2mb
Produkcja na zamówienie
Długość 3 cm
Produkcja na zamówienie
Długość 1 mb
Produkcja na zamówienie
Cena całkowita30,8 Zł z VAT
Kupić
Subskrypcja w wielokrotnościach 1 szt.
Cena za szt. 30,8 Zł s DPH
Produkcja na zamówieniezginamy i tniemy
Kod0013074ProducentSTREFA s.r.o.Gwarancja24 miesięcy
Gąsior kalenicowy o szerokości 250 mm jest wykonany z blachy. Nadaje się głównie do mniejszych budowli, takich jak pergole, garaże, szopy i wiaty. Ten typ jest stosowany tylko na szczycie jako zakończenie pokrycia dachowego sięgającego do kalenicy. Jako pokrycie dachowe można stosować niskie materiały dachowe, które układa się bezpośrednio na deskowaniu. Należą do nich gonty asfaltowe, pokrycia dachowe z tworzyw sztucznych Capacco i Ekoternit, aluminiowe pokrycia dachowe,itp. Kalenicę układa się od krawędzi dachu w najniższym punkcie kalenicy. Jeśli kalenica dachu jest idealnie równa, nie ma znaczenia, od której strony rozpocznie się układanie gąsiora. Przed ułożeniem należy najpierw zamontować podstawe pod pas nadrynnowy, czyli sam pas nadrynnowy, na którym będzie leżał dach. Membrana dachowa, wiatrownica, materiał pokrycia dachowego, a następnie kalenica.

Umieszczenie gąsiora na dachu

Gąsior jest produkowany z kątem wewnętrznym około 110°, kąt ten jest odpowiedni dla wszystkich kątów nachylenia dachu, ponieważ można go łatwo dostosować do dowolnego kąta. Gąsior należy układać od listwy wiatrowej krawędzi kalenicy, używając poziomicy od najniższego punktu gąsiora. gąsior powinien być wystarczająco szeroki, aby zakryć gwoździe papowe i końce pokrycia dachowego. Tak ułożony gąsior może zostać przymocowana do dachu.

Mocowanie gąsiora do dachu

Przymocuj gąsior za pomocą śrub dekarskich, które są wyposażone w gumową podkładkę. Zawsze umieszczamy śrubę po zewnętrznej stronie gąsiora względem siebie, a ponieważ śruby będą widoczne, dobieramy je zgodnie z kolorem blachy.
Umieść śruby instalacyjne z podkładką EPDM w odległości 50 cm od siebie, patrz rysunek.

Połączenie gąsiorów kalenicowych

Połączenie jest absolutnie proste, wystarczy umieścić gąsior na już przymocowanym elemencie i zachować zakładkę co najmniej 5 cm. Na kalenicy nie układa się folii dachowej, dlatego połączenie nie jest zabezpieczone przed przeciekaniem wody. Z tego powodu kalenicę należy układać od najniższego punktu dachu. Należy go ułożyć w najniższym punkcie dachu, aby woda nie spływała na deskowanie. Następnie należy zabezpieczyć wszystko szczelnie na połączeniu za pomocą wkrętów dekarskich z podkładką EPDM.

Szczegółowy przegląd obróbek blacharskich w ofercie

BarwaZielony mech (RAL 6005)
Szerokość250 mm
MateriałMalowany ocynk
PowierzchniaGładki
WariantDługość 1 mb
ProducentSTREFA s.r.o.
Opis

Ten sklep internetowy przechowuje pliki cookies, które pomagają mu w prawidłowym funkcjonowaniu.

Ustawienia szczegółoweZezwól na wszystko